Jak vydržet u toho, co dělám

Na začátku je důležité najít oblast, které se v životě budeme věnovat. Nejdůležitější je v tom setrvat, mít neustálou motivaci, stejnou energii a snahu jako na začátku. Mít řadu úspěšně dokončených projektů s co nejmenším počtem chyb, jasně komunikovat s kolegy a partnery, mít rozvinuté pracovní návyky a podobné každodenní situace, to je něco, co se od zaměstannce očekává i v profesním i v osobním životě. Brzy se to ovšem začne komplikovat a hromadit a my tak máme pocit, že nejlehčí by bylo najít si jinou práci a že povinností a odpovědnosti  je více, než jsme očekávali. V tu chvíli naše motivace klesá.

Je řada otázek, které se nám honí hlavou:

Jak udržovat svou motivaci a stále mít rádi to, co děláme?

2-zapisivanje

Lidé dnes tráví v práci více než 8 hodin denně. Proto je velmi důležité mít svou práci rád.

Jak zvýšit kvalitu svého zaměření a koncentraci?

zamereni

Větší koncentrace a zaměření přináší lepší výsledky, přesnější informace, profesionalitu a odpovědnost.

Jak vytvořit lepší vztah se zaměstnanci a spolupracovníky?

lepsi-vztah

Zaměstnance si nemůžete koupit! Musíte udělat něco jiného – musíte si je zasloužit! Je užitečné vytvořit pevný vztah se spolupracovníky  a mít tak přijemnou atmosféru, vybudovanou důvěru a soulad v práci.

Jak správně stanovit cíle, které povedou ke snadnější organizaci?

cile

Stanovení cílů je výchozím bodem k jejich dosažení.

Jak zlepšit své návyky nebo změnit své chování, abychom dosáhli lepších výsledků?

navyky

Když něco nefunguje, zkus něco jiného – změň svoje postoje, chování nebo návyky.

Jak úspěšně komunikovat se spolupracovníky?

spolupracovnici

Komunikace je klíčem k úspěchu!

Jak trénovat trpělivost a důvěru v osobním a profesním životě?

trpelivost

Trpělivost a důvěra jdou ruku v ruce.

To všechno jsou věci, na které se musíme zaměřit, pokud chceme v něčem vytrvat, zvýšit si sebedvědomí a zvednout se jako fénix z popela. Bez práce, kterou máte rádi, nejsou příjemné momenty, bez správné komunikace nejsou vybudované správné vztahy se zaměstnanci a s kolegy, bez klidu a koncentrace nevznikají nové nápady, bez stanovených cílu nejsou plány.

Ale bez změny osobního chování, postojů a myšlenek není přání jít kupředu, přijmout špatné výsledky a s klidem si říct jeden z hlavních principu Neuro-lingvistického programování: “Selhání neexistuje, existuje jen výsledek. Možná vždy nedosahujete toho, co jste si přáli, ale vždy dosahujete nějakého výsledku. Sami si vybíráte, jakým způsobem budete mluvit o událostech kolem vás a sami si vytváříte vlastní skutečnost.”

Více o NLP principech se dozvíte ZDE.