Proč byste neměli být nejlepší verze sebe sama

Není na světě člověk, který by se nechtěl zlepšovat, co by se nepokusil aspoň trošku být lepší dnes, než byl včera. Navzdory tomuto přání, navzdory množství knih, video materialům, různým guruům, to často končí jenom na pokusu, nebo ještě hůře, jen na přání.

Ostatním však cesta osobního rozvoje nepřináší takové výsledky, jaké si představovali. A nakonec, jen malé procento lidí, tak malém, že je lze vyjádří v promilech, se to ve skutečnosti i podaří. Podaří se jim vytrvat, uspět, změnit u sebe něco k lepšímu, podaří se jim být efektivnější, plnější, bohatší a nakonec šťastnější, než byli na začátku.

Co je to, co odlišuje tyto lidi od všech ostatních? Kde leží klíč k osobnímu rozvoji? Jak se dostat na konec cesty k úspěchu?

Začněme právě od toho konce. První velký rozdíl je v tom, že úspěšní lidé se nesnaží být NEJLEPŠÍ verzí sebe.

“Proč? Neměli bychom se vždy snažit maximálně se zlepšít? ”

Ano. Ale i ne. Tajemství je v tom, že když se dostanete na maximum, je to konec, pak není cesta dál. Dotknete se maxima a následuje stagnace nebo klesání.

Další věc je, že maximum je nedosažitelné. Osobní rozvoj je neomezená věc.

Přesněji, osobní vývoj může trvat tak dlouho, jako náš život. Pokud máte přání, budete mít vždy něco, ​​v čem můžete být lepší. Budete vždy schopni učit se něco nového. Chcete-li něco, co je nedosažitelné, jen jedna věc je jistá – nedosáhnete to. Nikdy se nedostanete k cíli, nikdy neřeknete, “Konečně, to je ono. ”

Třetí věc je perspektiva. Představte si osobní rozvoj, jako nekonečné schody. Stojíte na začátku při pohledu nahoru a nevidíte konec schodů. Díváte se dolů a také není vidět konec. V té chvíli, si říkáte:”Chci se dostat ke konci schodů. Vím, že konec není, ale chci se dostat na vrchol.”

Kde pak je, vlastně, váš cíl? Jak daleko od vás? Nekonečně daleko, že ano? Jaký dopad to má na vaši motivaci? Stejný jako dosud. Pohnete se, pak se zastavíte. Motivujete se, uděláte 10 kroků, a potom:”Ted’ přestávka. Proč nutit sebe, když se i tak nikdy nedostanu na vrchol? “

Jaké je pak řešení?

Řešením je nesnažit se být nejlepší verzí sebe sama. Snažte se být LEPŠÍ verze sebe. V podstatě děláte to samé, vystoupáte nahoru po schodech. Ale všimnete si rozdílu ve své mysli a motivaci, když si říkáte:”No tak vystoupám o jeden krok výš. Pouze jeden a to stačí. Zítra to bude ještě jeden. Pozítří další … “

Všimnete si rozdílu. Všimněte si, kde je váš cíl. Všimněte si, co odpovíte sobě  na takový cíl. Pravděpodobně něco jako:”Co je to pro mě, jenom jeden krok. Vystoupám dál.”

Vystoupáte po schodišti a budete cítit vítězství, budete cítit úspěch. Žádná věc na světě nemotivuje více než úspěch. Neznám žádného člověka, který rád nevyhraje. Snahou být nejlepší verzí sebe zajišt’ujete fakt, že nikdy nevyhrajete, protože je nemožné vyhrát v této hře. A protože neznám člověka, který rád nevyhraje, stejně tak neznám žádnou osobu, která má ráda prohru.

Snažte se být dnes, alespoň trošku lepší než  jste byli včera, pochvalte sebe za každý úspěch a naučte se užít si výsledků.

Staňte se LEPŠÍ verze sebe sama!

                                                                                                                                                                               Dušan Srdič