Překonání strachu pomocí NLP technik

Moje žena se o sebe vždy starala a zajímala se o nové trendy v oblasti kosmetiky, péče o vlasy a nehty. Jednou večer mi oznámila, že by se opravdu ráda věnovala manikúře na profesionální úrovni. Říkala mi, že ji to velmi uklidňuje a že ji prý mnoho kamarádek řeklo, že na to má talent.
“No a co ti v tom brání?” zeptal jsem se.

text-align: justify;”>Jejda, lidičky, co všechno můžete vyprovokovat touto otázkou, to byste nevěřili! Ve vteřině jsem dostal milion odpovědí jako: “To není možný… nejsem připravená, nejsem chytrá, nejsem hezká… a začala brečet.“ Hned jsem pochopil – má v hlavě mnoho limitujících přesvědčení!
Co budu dělat? Přemýšlel jsem, co všechno jsme zkoušeli na NLP tréninku…

Plán byl následující:
Použiji cvičení z NLP tréninku: mirror, pacing, leading a plus boomerang! Řekl jsem si – pojďme s bombardováním komplimenty a pozitivními postoji. Ihned jsem ji zahrnul komplimenty a řeknu vám, funguje to skvěle! Když se rozhodnete složit někomu kompliment, co uděláte? Začnete přemýšlet, co všechno je na té osobě dobré a začnete to servírovat. A všichni se cítí dobře! Díváte se na blízkou osobu milujícím způsobem, ta se cítí příjemně a vy vidíte, jak se její psychický stav přirozeně zlepšuje.

Hrozně moc toužila rozjet svoje vlastní podnikání. Pouze takováto silná touha může překonat překážky, které nám brání v dosažení úspěchu. Čím je touha větší, tím jsou překážky méně viditelné… Funguje to ale i naopak. O co je touha menší, o to se překážky zdají větší a hůře překonatelné.

Po několika dnech moje žena znovu začala mluvit o svém plánu… Hovořila o tom samém tématu, kvůli kterému dříve brečela. Stěžovala si, že i když se teď cítí lépe, stále neví, jakou strategii má k dosažení cíle použít. Wow! Další šance použít dovednosti z NLP tréninku! Programování cílů pomocí identity. Hned jsme zkusili udělat spolu jedno cvičení.

Druhý den mi oznámila, že už našla svoji strategii. Usmívala se. Po návratu z práce mi oznámila, že se přihlásila na školení. Bezva! Pak ovšem následovala záludná otázka – Kolik jsi ochotný zaplatit?

A co by muž pro spokojenost své ženy neudělal – zaplatil jsem.
Teď je můj dům plný divných zařízení a lamp, které svítí podivnými barvami.
Musím se přiznat, že ta lampa není špatná hračka… Položil jsem ji na stůl a házel do ní kuličky papíru. Když se trefíš, rozsvítí se. Samozřejmě, pokud vás vaše žena chytí, jak si hrajete s její lampou, riskujete život.

No… chtěl jsem vlastně říct, že… kdybych ten večer nepoužil NLP techniky… mé ženě by se nepodařilo rozjet vysněný business a já bych dnes nehrál tuto vzrušující hru s lampou! 🙂

Chcete se dozvědět více o NLP? Přihlaste se na NLP workshop.