Pět častých chyb, které lidé dělají při dosahování svých cílů

Snažíte se, věříte v sebe a své nápady, máte rádi svoji práci, věnujete jí dostatek času, ale něco stále nefunguje. Věřte tomu nebo ne, chyby, kterých se pořád dokola dopouštíme, nad kterými ani příliš nepřemýšlíme, nám brání v dosahování našich cílů. Jsou to mnohdy nevědomé věci, které každodenně opakujeme.

Z tohoto důvodu odhalujeme pět častých chyb, které jsou překážkou na naší cestě k úspěchu.

Chyba 1: Snažíte se dělat příliš věcí

Sami sebe jste přesvědčili, že zvládnete udělat všechno, ale zároveň jste stále neudělali nic. Máte tolik nedokončených projektů. Tím, že se snažíte dělat 100  věcí najednou, sami sebe vedete k selhání.

Co s tím? Soustřeďte se v danou chvíli pouze na jednu věc. Méně je více. Pokud se budete soustředit na méně věcí, dokážete jich dokončit víc.

Chyba 2: Nikdy jste neměli plán

Jednoduše řečeno – chtít něco udělat a doopravdy to udělat jsou dvě odlišné věci. Pokud to myslíte s dosahováním svých cílů vážně, potřebujete si načrtnout plán, jak to uskutečníte. Nikdy byste přeci nešli na neznámé místo bez mapy nebo GPS. Přemýšlejte nad svými cíli podobným způsobem. Aby se vaše cíle staly skutečností, potřebujete akční plán.

Co s tím? Vytvořte si seznam tří nejdůležitějších věcí, kterých chcete dosáhnout. Dále, přestaňte dělat všechno, co by vám bránilo v dosažení cíle. A konečně, zapište si jednotlivé kroky do svého Google kalendáře a dejte se do práce.

Chyba 3: Stýkáte se s lidmi, kteří nemají žádné cíle

Stáváme se nejvíce podobnými 5 lidem, se kterými  trávíme nejvíce času. Chtějí lidé, se kterými se vídáte, od života něco víc? Máte přátele, kteří se zaníceně snaží dosáhnout svých cílů? Okruh lidí kolem vás by se měl skládat z lidí, kteří přidávají vašemu životu hodnotu a pomáhají vám, abyste byli co nejlepší. Pokud vaši přátelé nemají ambice ani chuť usilovat ve svém životě o něco pozitivního a pokud vy s nimi trávíte většinu svého času, věřte mi, že skončíte jako oni.

Co s tím? Navaž spojení s na cíl orientovanými lidmi.

Chyba 4: Cíle nejsou vaše vlastní

Jsou cíle, které jste si sami pro sebe stanovili, opravdu ty cíle, kterých toužíte dosáhnout? Nebo vám je navrhl někdo jiný? Vzpomínám si na přítele, který mi řekl, že proto, že tak rád čtu, bych se měl stát knihovníkem. Tak jsem se hned zapsal do školy jen proto, abych zjistil, že toto studium není nic pro mě. Ujistěte se, že cíle, které jste si dali, jsou vaše vlastní a opravdu to, čeho chcete dosáhnout.

Co s tím? Udělejte si čas a zjistěte, čeho ve svém životě chcete opravdu dosáhnout. Stanovujte si cíle, které rezonují s vaší životní vizí.

Chyba 5: Vzdáváte se příliš brzy

Dosáhnout cílů chvíli trvá. Neexistuje nic takového jako okamžitý úspěch. Když se věci zkomplikují a nejdou podle našeho plánu, máme tendenci je vzdát. Ale to je život. Selžete. Budete dělat chyby. Věci se pokazí. Jen proto, že nejsou výsledky vidět tak rychle, jak byste chtěli, neznamená, že byste se měli vzdát.

Co s tím? Nedovolte, aby tlak života způsobil, že se vzdáte svých cílů. Pochopte, že jste na cestě, která má vzestupy a pády. Přijměte ji a jděte po ní dál.

Nyní, když víte ty nejčastější chyby, kterých se dopouštějí lidé při dosahování svých cílů, co budete dělat jinak?

Pokud vás tento text zaujal a chcete i ostatním sdílet vaši zkušenost nebo teorii o tom, jakých ještě chyb se mohou lidé dopouštět při dosahování cílů, pište nám na office@nlptrainingcenter.cz. Rádi objevíme vaši radu!