Jan Roule- Co mi dalo NLP

NLP je především o mně samotném.

Na kurz NLP jsem šel až po absolvování školení The Art and Science of Coaching a bylo to jako zjevení. Velmi rychle jsem pochopil, že je to především o mně samotném a využívání nejrůznějších technik a vyzkoušených postupů pro zlepšení věcí, které mi zatím vylepšit a žádoucím směrem posunout nešly. Především práce s emocemi a se zvyky je opravdu okouzlující. Velmi jsem pomohl sám sobě v tom, abych se zklidnil a vždy začal sledovat, co vidím, slyším a cítím, a nikoliv jaké to ve mně budí emoce – těžký proces, ale úžasný!

NLP a koučinková praxe.

Další přidanou hodnotou pro mě bylo použití NLP v mé koučinkové praxi. Jelikož působím jako kouč a mojí nejoblíbenější specializací je zvládání velmi těžkých situací, kdy jsou lidé (sportovci i manažeři) pod velkým tlakem a musejí podat ten nejlepší výkon.

Naučil jsem se v průběhu tréninku mnoho technik a čerpám z toho do dnešních dní. Velmi živě si vzpomínám na moment, kdy jsem se dozvěděl o možnosti modelování výjimečných lidí – hltal jsem studii o Waynu Gretzkém, o tom, jak přemýšlel a jaké mikro-strategie používal. Učím to nyní ostatní.

Modelování jako takové jsem použil mnohokrát. Naposledy v situaci, kdy jeden výjimečný prodejce dokázal prodat dvakrát tolik produktů než zbytek týmu a pomocí modelování a submodalit jsme dali dohromady jeho strategie fungování, komunikace a rozhodování. Připravili jsme tréninkový program pro ostatní – výsledek nám vyrazil dech.

Na NLP mě nejvíce zaujalo, že není objevené či vymyšlené, ale že jde o odpozorované strategie těch nejúspěšnějších lidí, které můžeme použít v situacích, které zažíváme každý den.

Jan Roule, Managing Director Atria Group CZ