Jak péčovat o pozitivní myšlenky

Když začnete přemýšlet o tomto tématu, o vašich myšlenkách a o tom jak Vás ovlivňují, jistě Vás napadne, že je chcete změnit. Vím, že jsem já měla to samé přání. “ Kdybych mohla z této situace využít něco pozitivního, všechno by bylo jinak…“, myslela jsem si. A pak jsem se znovu vrátila ke všem těm myšlenkám, které mě trápily, přepadaly ze všech stran a přinášely více negativního přemýšlení. Jedna ze základních myšlenek NLP je následující: Pokud něco nefunguje, vyzkoušejte něco jiného! Pokud jste dosud nebyli pozitivní, je nejvyšší čas!

Dnes si na každém kroku přečtete nebo uslyšíte, že byste měli pozitivně přemýšlet a, že budete šťastní. To je jasné, logika je nepopiratelná, jenomže se mnozí ptají jak začít? Kde začít? Co je prvním krokem k takovému přemýšlení? Zda je to pro všechny, a co je vlastně nejdůležitější? Je tu tisíc otázek na které hledáme odpovědi. Nejdůležitější je, že chcete a že jste na tom ochotní pracovat. René Descartes řekl: “Cogito, ergo sum“- Myslím, tedy jsem, a mnozí s jeho myšlenkou souhlasí. Z toho vyplývá, že naše existence a její kvalita ovlivňují naše myšlenky. Proto je pro nás lepší, když budou pozitivní.

Nicméně, všechno není tak jednoduché, proto je v názvu slovo “pečovat“, jelikož se jedná o proces, který vyžaduje čas, investici, touhu a řešení problémů. Pozitivní myšlenky jsou jako rostliny, mají se zasadit, zalévat, být trpělivé a nakonec se dívat, jak se stávají krásnějšími a rozvíjí se, kvetou, dávají Vašemu životu nový smysl. Jak už víte, čas je potřebný. Aby ze semena vyrostl květ, a později i plod, záleží na mnoha faktorech. Ne každá půda je stejná, tak se i my lišíme. Faktem také je, že někdo potřebuje více času, někdo méně, aby připravil svou “půdu“, zasadil semeno, pracoval, byl trpělivý, bojoval proti dešti nebo suchu a nakonec získal své výsledky.

Znáte lidi, kteří jsou vždy veselí, smějí se a ve všem vidí něco dobrého? Věřím, že znáte a že by bylo jednodušší, kdybyste byli jako oni. NLP Vám nabídne všechny prostředky, které jsou potřebné pro změnu, i proto to každý zvládne. Základní nápad NLP je, že myšlenky, emoce a fyziologie tvoří jeden celek. Toto Vám říká, že existuje zpětná vazba mezi Vašimi myšlenkami a tím, co cítíte jako součást Vašeho těla. Jedno bez druhého být nemůže. A pak se zeptáte: co Vám přináší negativní a co pozitivní myšlenky? Když si položíme tyto otázky, je více než jasné, že to stojí za pokus pozitivně se naprogramovat.

Shakespeare říkal, že naše myšlenky dávají smysl všemu kolem nás. Pokuste se být více vědomí, rozpoznávat je a vymalovat je pozitivně. Vytvořte si výzvu, že den začíná a končí tak, že budete pečovat o pozitivní myšlenky a nápady. Otestujte si, jak to funguje na Vás a Vaše prostředí. Možná Vám řeknou, že jste se změnili, možná někoho inspirujete, aby to sám zkusil.  Každý den zasaďte jedno semeno pozitivních myšlenek a z toho nastane pole, které se začne šířit. Plevel trpělivě odstraňte, plevel jsou negativní myšlenky. Vězte, že plevel je vytrvalý a že není snadné ho zničit.  Kvůli tomu buďte ten nejlepší zahradník a podaří se Vám nad ním zvítězit. Jako výsledek, získáte pole plné voňavých květů.