Nízké sebevědomí je pouze nehoda, která se dá odstranit

Nízké sebevědomí se obvykle rozvíjí v mládí. Ovlivňuje nás, jak se k nám lidé chovají a jak s námi komunikují. Důležité je, jaký význam připisujeme těmto událostem. Takto vzniká v naší hlavě zvyk a udržuje se tím, jak přemýšlíme o věcech, které jsou mimo naší komfortní zónu. Tento způsob uvažování jsme si stanovili my sami, každý zvlášť, ovlivněni kulturou, výchovou, jazykem, okolím, dobou. Takto se formujeme v mládí a přetrvává to s námi někdy celý život.

Nízké sebevědomí je nehoda. Není to volba. Není to slabost. Je to způsob myšlení a cítění, které jsme vyvinuli omylem, když jsme byli mladí a na které jsme si prostě zvykli! Stalo se to normou. Stalo se to náhodou. Ale to může být změněno – máme na výběr. Použijeme představivost a naprogramujeme úspěch. Nízké sebevědomí jsme si vytvořili kombinací zvyku a prožíváním minulých selháních, nepříjemných pocitů znovu a znovu. Tato selhání si představujeme dokonce i do budoucna.

Lidská bytost má ovšem neuvěřitelný potenciál, náš mozek funguje pouze na několik procent a při tom dokážeme vymyslet internetovou sít, podmanit si přírodní vlivy, letět do vesmíru atd. Byli jsme naprogramováni tak, abychom se cítili neuvěřitelně. A funguje to. Tato kombinace zvyku znovu prožívat minulost a představovat si budoucnost, je velmi silná.

Se svou fantazií, můžete změnit věci kolem sebe.

V druhé casti blogu objevíme rady a tipy jak na problému pracovat a získat naše přirozené sebevědomí.